Novinky / články


Svěřenský fond a rozvody

Stále častěji při rozvodech, vypořádání společného jmění manželů, dědictví nebo ochrany rodinného majetku řešíme otázku svěřenských fondů.

28/01/24Články

Řízení o udělení licence k provozování celoplošného televizního vysílání

Naše advokátní kancelář úspěšně poskytovala poradenství společnosti #THETOPMERCH v řízení o udělení licence k provozování celoplošného televizního vysílání šířeného prostřednictvím vysílačů. 

19/12/23O nás

Unie mediálních advokátů

Nově založený spolek - Unie mediálních advokátů ČR. Více na www.umacr.cz

07/11/23Události

Pravomocná výhra u Vrchního soudu

Pravomocná výhra u Vrchního soudu v Praze nad společnostmi PPF a.s. a PPF Financial Holdings a.s., které žalovaly našeho klienta http://motejlekskocdopole.com, s.r.o.

07/11/23Soudní výhry

Podvodné reklamy zneužívající celebrity, lékaře a jiné veřejné osoby

Pijte toto každé ráno, jako Vaše oblíbená zpěvačka a zhubnete do léta 20 kg“, „Známý herec odhalil tajemství hubnutí“, nějak takto může začínat stále častěji se objevující reklama na zázračné produkty na hubnutí, kterých je na internetu čím dál více. Jak se mohou celebrity bránit?

26/02/23Články

Rodičovský plán ke stažení - editovatelný

Rozešli jste se a chcete se domluvit na péči o Vaše dítě? Nevíte kde začít? Připravili jsme pro Vás rodičovský plán – najdete zde ty nejdůležitější témata, na kterých je potřeba se shodnout, abyste se vyhnuli sporům do budoucna. Plán lze nechat schválit i soudem. Spousta soudů dle rodičovských plánů postupuje, zde je komplexní plán připravený na základě naší dlouholeté zkušenosti. 

11/12/22O nás

Byznys s urážkami

Jsou urážky Soukupa a Hanychové protiprávní? 

30/11/22O nás

Nová doporučující tabulka pro orientační výpočet výživného

Ministerstvo spravedlnosti přichází po více než 10 letech s revizí doporučené tabulky k určování výživného dětí. Nová tabulka má za cíl se více přiblížit rozhodovací praxi soudů. Tabulka obsahuje nové pravidlo, čím více dětí rodič má, tím méně na každé platí.  

19/10/22Články

Lze se bránit veřejnému komentování rozvodu jedním z manželů?

Na kolik však může jeden z manželů veřejně odhalovat soukromé detaily z manželství, důvody rozpadu manželství, dopady rozvodu na rodinu, majetek apod.?

29/05/22Komentáře

Výhra nezletilé dcery K. Kristelové proti Tv Nova u soudu

Neoprávněné zachycení nezletilého dítěte celebrity pořízené bez souhlasu zákonného zástupce a užité pro bulvární reportáž do hlavních televizních novin. Nové rozhodnutí Obvodního soudu pro Prahu 5

29/05/22Soudní výhry

Vydání manuálu Jak se vyhnout válce Roseových aneb Právní minimum nejen pro manželství

Jak se vyhnout válce Roseových aneb Právní minimum nejen pro manželství - nová praktická kniha pro širokou veřejnost, především pro zamilované, snoubence, partnery, rozvádějící a rozcházející se páry či zainteresovanou veřejnost, jako jsou rodiče. 

29/05/22O nás

Legitimita sledování a šíření fotografií z výkonu jeho práce v pekárně v průběhu trestu odnětí svobody.

Tomáš Řepka se úspěšně soudil s bulvárním týdeníkem Pestrý svět o legitimitu jeho sledování a šíření fotografií z výkonu jeho práce v pekárně v průběhu trestu odnětí svobody. Potvrdil Městský soud v Praze. 

25/05/22Komentáře

Právní minimum pro influencery

Nejčastější právní otázky prezentace na Instagramu: Předejděte soudním sporům, pokutám, mediálnímu skandálu, mějte povedomí o svých právech a povinnostech. Vzor smlouvy o spolupráci ke stažení zde. Brožura zde

17/05/22Ke stažení

Jak se bránit nepravdivému obvinění ze sexuálního zneužití?

Kde hranice svobody projevu, obrany veřejného zájmu končí a kde začíná cílená likvidace známých osob za účelem získání zisku a senzace?

16/01/22Komentáře

Rozvody sportovců a celebrit

Jste úspěšní lidé? Tohle udělejte ještě před uzavřením manželství nebo před tím, než si pořídíte dítě. Nenechte se zničit zlatokopy ale také buďte fér k životnímu partnerovi, i když máte předmanželskou smlouvou.

14/03/21Články

Online konzultace

V zájmu bezpečnosti a zdraví klientů a naší kanceláře poskytujeme osobní konzultace online. V čase, který Vám vyhovuje, odkud chcete a můžete, rychle a bezpečně. 

Prostřednictvím Skype, WhatsApp, Zoom, FaceTime, Google Meet či Microsoft Teams.

08/03/21O nás

Jak se postavit českému bulváru v praxi? Kateřina Kristelová to dokázala

Český bulvár je specifický, štvavé bulvární kampaně trvají někdy i měsíce, a ne mnoho celebrit má odvahu se bulváru postavit.

07/03/21Komentáře

Vydání knihy - Základy marketingového práva v češtině a angličtině

Advokátka jako spoluautorka vydala skripta Základy marketingového práva a práva duševního vlastnictví. Fundamentals of Marketing Law and Intellectual Property Law.

26/01/21Ke stažení

Sexy 40 a mladí zajíčci jako dárci

Tikot biologických hodin se zastavit nedá. A ve věku okolo čtyřiceti let tikají opravdu silně. Někteří mladí muži se tak stanou jejich nástrojem pro oplodnění. A jaké z toho plynou právní důsledky?

04/01/21Články

Výživné pro zletilého

Jaká jsou kritéria pro stanovení výživného zletilému dítěti?

01/01/21Články