News / Articles


Divorce and trust in the Czech law

Stále častěji při rozvodech, vypořádání společného jmění manželů, dědictví nebo ochrany rodinného majetku řešíme otázku svěřenských fondů.

28/01/24Articles  |  Family law

Proceedings regarding the granting of a license to operate a nationwide television broadcast distributed through transmitters.

Our law firm successfully advised #THETOPMERCH in the proceedings regarding the granting of a license to operate a nationwide television broadcast distributed through transmitters.

19/12/23Company  |  Defamation

Union of media lawyers

Nově založený spolek - Unie mediálních advokátů ČR. Více na www.umacr.cz

07/11/23Events  |  Defamation

Pravomocná výhra u Vrchního soudu

Pravomocná výhra u Vrchního soudu v Praze nad společnostmi PPF a.s. a PPF Financial Holdings a.s., které žalovaly našeho klienta http://motejlekskocdopole.com, s.r.o.

07/11/23Court wins  |  Defamation

Podvodné reklamy zneužívající celebrity, lékaře a jiné veřejné osoby

Pijte toto každé ráno, jako Vaše oblíbená zpěvačka a zhubnete do léta 20 kg“, „Známý herec odhalil tajemství hubnutí“, nějak takto může začínat stále častěji se objevující reklama na zázračné produkty na hubnutí, kterých je na internetu čím dál více. Jak se mohou celebrity bránit?

26/02/23Articles  |  Defamation

Parental plan to download

Rozešli jste se a chcete se domluvit na péči o Vaše dítě? Nevíte kde začít? Připravili jsme pro Vás rodičovský plán – najdete zde ty nejdůležitější témata, na kterých je potřeba se shodnout, abyste se vyhnuli sporům do budoucna. Plán lze nechat schválit i soudem. Spousta soudů dle rodičovských plánů postupuje, zde je komplexní plán připravený na základě naší dlouholeté zkušenosti. 

11/12/22Company  |  Family law

Byznys s urážkami

Jsou urážky Soukupa a Hanychové protiprávní? 

30/11/22Company  |  Defamation

New guideline table for the indicative calculation of maintenance

After more than 10 years, the Ministry of Justice is revising the recommended table for determining child alimony. The new table attempts to approximate the courts' decision-making. The table includes a new rule that the more children a parent has, the less parent pays for each child. 

19/10/22Articles  |  Family law

Lze se bránit veřejnému komentování rozvodu jedním z manželů?

Na kolik však může jeden z manželů veřejně odhalovat soukromé detaily z manželství, důvody rozpadu manželství, dopady rozvodu na rodinu, majetek apod.?

29/05/22Analyses

Výhra nezletilé dcery K. Kristelové proti Tv Nova u soudu

Neoprávněné zachycení nezletilého dítěte celebrity pořízené bez souhlasu zákonného zástupce a užité pro bulvární reportáž do hlavních televizních novin. Nové rozhodnutí Obvodního soudu pro Prahu 5

29/05/22Court wins  |  Defamation

Release of new book - How to avoid War of Roses

This is a practical manual of the Czech family law for public, mostly for those in love, fiancees, partners and those whose intend is to divorce. Also it might be useful for parents. 

29/05/22Company  |  Family law

Legitimita sledování a šíření fotografií z výkonu jeho práce v pekárně v průběhu trestu odnětí svobody.

Tomáš Řepka se úspěšně soudil s bulvárním týdeníkem Pestrý svět o legitimitu jeho sledování a šíření fotografií z výkonu jeho práce v pekárně v průběhu trestu odnětí svobody. Potvrdil Městský soud v Praze. 

25/05/22Analyses  |  Defamation

Právní minimum pro influencery

Nejčastější právní otázky prezentace na Instagramu: Předejděte soudním sporům, pokutám, mediálnímu skandálu, mějte povedomí o svých právech a povinnostech. Vzor smlouvy o spolupráci ke stažení zde. Brožura zde

17/05/22Downloads  |  Defamation

False accusation of sexual offence in the Czech republic

Kde hranice svobody projevu, obrany veřejného zájmu končí a kde začíná cílená likvidace známých osob za účelem získání zisku a senzace?

16/01/22Analyses  |  Defamation

A Foreigner’s Guide to Czech Family Law

This practical handbook about Czech family law is designed for the general public, especially for those in love, for engaged couples, partners, couples that are breaking up or divorcing, and for the interested public, such as parents. Get a knowledge of your rights and duties and try to prevent unpleasant and painful divorces or break-ups.

10/08/21Events  |  Family law

Divorce of sportsmen and celebrities

Are you successful sportsmen or celeberities? Read what to do before marriage or having children to avoid costly divorce in the Czech Republic.

14/03/21Articles  |  Family law

Online consultation in Czech family law

Due to ongoing COVID-19 protective measures, travel restrictions we are offering online consultation that protects your health, from your home, at the time which suits you and under protection of your privacy. 

08/03/21Company  |  Family law

How to combat Czech tabloid? Katrina Kristelova is successful

Český bulvár je specifický, štvavé bulvární kampaně trvají někdy i měsíce, a ne mnoho celebrit má odvahu se bulváru postavit.

07/03/21Analyses  |  Media Law

Bilingual publication „Fundamentals of Marketing Law and Intellectual Property Law in the Czech Republic“ was released.

The textbook is the first publication that contains basic information about media law, marketing law and copyright in the Czech Republic in English. 

26/01/21Downloads  |  Defamation

Sexy 40 and young men sperm doners

Tikot biologických hodin se zastavit nedá. A ve věku okolo čtyřiceti let tikají opravdu silně. Někteří mladí muži se tak stanou jejich nástrojem pro oplodnění. A jaké z toho plynou právní důsledky?

04/01/21Articles  |  Family law