Court wins

622completed family law disputes
125won disputes for the protection of personality

Pravomocná výhra u Vrchního soudu  07/11/23

Pravomocná výhra u Vrchního soudu v Praze nad společnostmi PPF a.s. a PPF Financial Holdings a.s., které žalovaly našeho klienta http://motejlekskocdopole.com, s.r.o.

Downloads

Právní minimum pro influencery  17/05/22

Nejčastější právní otázky prezentace na Instagramu: Předejděte soudním sporům, pokutám, mediálnímu skandálu, mějte povedomí o svých právech a povinnostech. Vzor smlouvy o spolupráci ke stažení zde. Brožura zde

More news

Divorce and trust in the Czech law  28/01/24

Stále častěji při rozvodech, vypořádání společného jmění manželů, dědictví nebo ochrany rodinného majetku řešíme otázku svěřenských fondů.

Proceedings regarding the granting of a license to operate a nationwide television broadcast distributed through transmitters.  19/12/23

Our law firm successfully advised #THETOPMERCH in the proceedings regarding the granting of a license to operate a nationwide television broadcast distributed through transmitters.

Union of media lawyers  07/11/23

Nově založený spolek - Unie mediálních advokátů ČR. Více na www.umacr.cz

Podvodné reklamy zneužívající celebrity, lékaře a jiné veřejné osoby  26/02/23

Pijte toto každé ráno, jako Vaše oblíbená zpěvačka a zhubnete do léta 20 kg“, „Známý herec odhalil tajemství hubnutí“, nějak takto může začínat stále častěji se objevující reklama na zázračné produkty na hubnutí, kterých je na internetu čím dál více. Jak se mohou celebrity bránit?

Opinions & analyses

Lze se bránit veřejnému komentování rozvodu jedním z manželů?

Na kolik však může jeden z manželů veřejně odhalovat soukromé detaily z manželství, důvody rozpadu manželství, dopady rozvodu na rodinu, majetek apod.?


Rozvody jsou bezesporu nepříjemné a emotivní životní události. Pokud se navíc rozvádí osoba veřejně činná, jejíž vztah byl předmětem veřejného zájmu, pak se média, zvláště ta bulvární, budou o rozvod zajímat.

Je na každém z manželů, na kolik odhalí své soukromí. Byť média v případě, že vztah byl veřejně prezentován, mají obhájitelnou pozici referovat o důvodech rozpadu manželství, musí psát pravdu a spekulace musí mít podložené. To ale není tak jednoduché. Proto ten nejlepší zdroj jsou sami manželé. 

Na kolik však může jeden z manželů veřejně odhalovat soukromé detaily z manželství, důvody rozpadu manželství, dopady rozvodu na rodinu, majetek apod.?


Our team

The Ondřejová Law Firm is one of the leading experts in the fields of protection of personal rights, media law and family law, and also specializes in dispute resolution, commercial law, as well as insolvency and enforcement law. It provides its clients with complementary services in criminal law. Thanks to international experience and close cooperation with leading international partners and consultants it ensures the highest standards in providing modern legal services to both Czech and foreign entities in the private and business sectors.

In media

A lawyer from the law firm Ondřejová & Partner provided expert commentary for Hospodářské noviny regarding Lidl's controversial comparative advertisement, which compared their inexpensive chocolates with those of the Lindt brand.

Hospodářské noviny | 05/07/22

Eva Ondřejová provided expert commentary on CNN Prima News regarding a court case about a child's vaccination, which also discussed the importance of considering the child's own opinion.

CNN Prima News | 07/02/22