Novinky / článkyČlánky


Svěřenský fond a rozvody

Stále častěji při rozvodech, vypořádání společného jmění manželů, dědictví nebo ochrany rodinného majetku řešíme otázku svěřenských fondů.

28/01/24Články  |  Rodinné právo

Podvodné reklamy zneužívající celebrity, lékaře a jiné veřejné osoby

Pijte toto každé ráno, jako Vaše oblíbená zpěvačka a zhubnete do léta 20 kg“, „Známý herec odhalil tajemství hubnutí“, nějak takto může začínat stále častěji se objevující reklama na zázračné produkty na hubnutí, kterých je na internetu čím dál více. Jak se mohou celebrity bránit?

26/02/23Články  |  Ochrana osobnosti

Nová doporučující tabulka pro orientační výpočet výživného

Ministerstvo spravedlnosti přichází po více než 10 letech s revizí doporučené tabulky k určování výživného dětí. Nová tabulka má za cíl se více přiblížit rozhodovací praxi soudů. Tabulka obsahuje nové pravidlo, čím více dětí rodič má, tím méně na každé platí.  

19/10/22Články  |  Rodinné právo

Rozvody sportovců a celebrit

Jste úspěšní lidé? Tohle udělejte ještě před uzavřením manželství nebo před tím, než si pořídíte dítě. Nenechte se zničit zlatokopy ale také buďte fér k životnímu partnerovi, i když máte předmanželskou smlouvou.

14/03/21Články  |  Rodinné právo

Sexy 40 a mladí zajíčci jako dárci

Tikot biologických hodin se zastavit nedá. A ve věku okolo čtyřiceti let tikají opravdu silně. Někteří mladí muži se tak stanou jejich nástrojem pro oplodnění. A jaké z toho plynou právní důsledky?

04/01/21Články  |  Rodinné právo

Výživné pro zletilého

Jaká jsou kritéria pro stanovení výživného zletilému dítěti?

01/01/21Články  |  Rodinné právo

Válka Novákových

Co Vás u rozvodu může potkat, resp. co potkalo mnohé manželské páry u nás a nemají daleko od příběhu legendární Války Roseových v českém podání.

10/09/17Články  |  Rodinné právo