Soudní výhry

622ukončených rodinněprávních sporů
125vyhraných sporů na ochranu osobnosti

Pravomocná výhra u Vrchního soudu  07/11/23

Pravomocná výhra u Vrchního soudu v Praze nad společnostmi PPF a.s. a PPF Financial Holdings a.s., které žalovaly našeho klienta http://motejlekskocdopole.com, s.r.o.

Ke stažení

Právní minimum pro influencery  17/05/22

Nejčastější právní otázky prezentace na Instagramu: Předejděte soudním sporům, pokutám, mediálnímu skandálu, mějte povedomí o svých právech a povinnostech. Vzor smlouvy o spolupráci ke stažení zde. Brožura zde

Další zprávy

Svěřenský fond a rozvody  28/01/24

Stále častěji při rozvodech, vypořádání společného jmění manželů, dědictví nebo ochrany rodinného majetku řešíme otázku svěřenských fondů.

Řízení o udělení licence k provozování celoplošného televizního vysílání  19/12/23

Naše advokátní kancelář úspěšně poskytovala poradenství společnosti #THETOPMERCH v řízení o udělení licence k provozování celoplošného televizního vysílání šířeného prostřednictvím vysílačů. 

Unie mediálních advokátů  07/11/23

Nově založený spolek - Unie mediálních advokátů ČR. Více na www.umacr.cz

Podvodné reklamy zneužívající celebrity, lékaře a jiné veřejné osoby  26/02/23

Pijte toto každé ráno, jako Vaše oblíbená zpěvačka a zhubnete do léta 20 kg“, „Známý herec odhalil tajemství hubnutí“, nějak takto může začínat stále častěji se objevující reklama na zázračné produkty na hubnutí, kterých je na internetu čím dál více. Jak se mohou celebrity bránit?

Názory a komentáře

Lze se bránit veřejnému komentování rozvodu jedním z manželů?

Na kolik však může jeden z manželů veřejně odhalovat soukromé detaily z manželství, důvody rozpadu manželství, dopady rozvodu na rodinu, majetek apod.?


Rozvody jsou bezesporu nepříjemné a emotivní životní události. Pokud se navíc rozvádí osoba veřejně činná, jejíž vztah byl předmětem veřejného zájmu, pak se média, zvláště ta bulvární, budou o rozvod zajímat.

Je na každém z manželů, na kolik odhalí své soukromí. Byť média v případě, že vztah byl veřejně prezentován, mají obhájitelnou pozici referovat o důvodech rozpadu manželství, musí psát pravdu a spekulace musí mít podložené. To ale není tak jednoduché. Proto ten nejlepší zdroj jsou sami manželé. 

Na kolik však může jeden z manželů veřejně odhalovat soukromé detaily z manželství, důvody rozpadu manželství, dopady rozvodu na rodinu, majetek apod.?


Kdo jsme?

Advokátní kancelář ONDŘEJOVÁ patří mezi přední odborníky v oblasti ochrany osobnosti, mediálního práva
a rodinného práva, a specializuje se rovněž na oblast řešení sporů, obchodního práva, insolvenčního práva a exekucí. Svým klientům poskytuje i doplňkové právní služby v oblasti trestního práva. Díky zahraničním zkušenostem a úzké spolupráci se špičkovými mezinárodními partnery a konzultanty zabezpečuje nejvyšší standardy moderního poskytování právních služeb českým a zahraničním soukromým i podnikatelským subjektům.

V médiích

V další epizodě podcastu jsme promluvili o určování výše výživného. Tento díl pomůže každému, kdo se chce dozvědět, jak se rozhoduje o výši výživného a co vše se bere v potaz. Co by mělo pokrýt výživné? Jak se určuje výše výživného? Co bere soud v potaz při rozhodování o výši výživného? Lze výživné snížit či zvýšit?  Zvládnou se rodiče dohodnout sami? 

Ministerstvo spravedlnosti | 01/01/24

Obecné odpovědi na téma střídavé péče u pětiměsíčního dítěte. Výživného u osob známých. Role mediatorů či zájem dítěte a zájem na ochraně jeho soukromí. 

zeny.iprima.cz | 07/09/23

Pět let se nezajímal, teď uplácí. Jak se bránit, když si expartner kupuje přízeň dětí. Může se rodič v rámci české legislativy nějak bránit proti tomu, aby si druhý rodič přízeň například nekupoval nesmyslně drahými dary? . Legislativa toto řeší tím, že druhý rodič by měl hradit vyšší výživné, aby se dorovnala životní úroveň dítěte u druhého rodiče.

zeny.iprima.cz | 02/01/23

Kde a s kým budou děti trávit svátky? Kompromisních možností je spousta, přesto rozdělené rodiny mnohdy přistupují k soudnímu řešení. Jaké jsou běžné postupy a jakou váhu má slovo samotných dětí nebo třeba prarodičů? Na toto jsme dávali odpovědi. 

zeny.iprima.cz | 14/12/22

Rozhovor s Tomášem Řepkou o jeho soudních výhrách a mediální šikaně jeho osoby. Kam až mohl bulvár zajít, jaké byly jeho kroky k obraně a co se povedlo u soudu. 

youtube.com | 15/11/22

Advokát z právní kanceláře Ondřejová & partner poskytl odborný komentář pro Hospodářské noviny ohledně kontroverzní srovnávací reklamy společnosti Lidl, která porovnávala jejich levné čokolády s čokoládami značky Lindt.

Hospodářské noviny | 05/07/22